ZAMOYSKI
Zespół „The Beat Freaks” zainspirowany zdjęciami Augusta Zamoyskiego stworzył ścieżkę dźwiękową, która tworzy integralną część filmu i narracji prowadzonej przez reżysera. Tak oto współczesna muzyka jazzowa stała się dźwiękowym tłem dla obrazów z lat 20-tych minionego wieku.
„Rzeźbiarz z kamerą” to montaż filmów realizowanych amatorską kamerą Pathé Baby przez znanego rzeźbiarza Augusta Zamoyskiego w latach 1927-29. Zamoyski pozostawił bezcenny dokument życia polskiego ziemiaństwa w latach dwudziestych ubiegłego wieku, jak również sportretował przyjaciół artystów, m.in. Artura Rubinsteina, Louisa Marcousissa, Moïse Kislinga, Adolfa Loosa, oraz Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacego). Dzięki oku artysty, autorowi udało się stworzyć fascynujący obraz epoki.
Cudem ocalałe rolki filmowe trafiły do „Muzeum Literatury” w Warszawie, które powierzyło je reżyserowi i filmoznawcy Marcinowi Giżyckiemu i tak powstał ten jedyny w swoim rodzaju 30 minutowy niemy film, który przenosi nas w lata 20-te XX wieku.