Leon

LEON

W październiku 2016, nakładem duńskiego wydawnictwa Geteway Music ukazał się debiutancki album grupy The Beat Freaks – „Leon”. Na krążek weszło 9 autorskich kompozycji z pogranicza jazzu z elementami bluesa, muzyki etnicznej, ludowej i improwizowanej.

Płyta „Leon” to próba muzycznego zilustrowania życia i twórczości Leona Kokakiewicza – fikcyjnej postaci stworzonej przez zespół – barda miejskiego z czasów gwałtownego rozwoju przemysłu. Wizjonerskie idee, inspiracja maszynami oraz nieskromne ilości porzeczkowego trunku dały nieoczekiwaną mieszankę rytmów, brzmień i melodii. Zespół The Beat Freaks stara się oddać te niepowtarzalne pomysły przy pomocy współczesnych instrumentów, które zresztą przewidział już 200 lat temu sam Leon Kokakiewicz. Ale to nie wszystko – innowacja była bowiem nadrzędna ideą industrialnego barda, dlatego Beat Freaks tworzy coraz to nowszą muzykę, która śmiało patrzy wprzód!

Album został nagrany w Soyuz Studio w Łodzi. Za mix i mastering odpowiadał Jan Smoczyński (Tokarnia Studio).

„The Beat Freaks to grupa świadomych, doskonałych technicznie i – mimo młodego wieku – już doświadczonych artystów, którzy mają własną wizję swojej muzyki. „

                                      Marek Romański 

„Płyta niespodziewanie raczej lekka – (…) Za to wymyślona i zagrana z dużą klasą.  „

                          Tomasz Łuczak 

„Na płycie dzieje się naprawdę sporo. Zespół bardzo dobrze potrafi wyważyć ciężar swojej muzyki „

                                      Piotr Rytowski

Nuty do pobrania

Solaris

Pod Nóżkę

Ludowo

Pomarańcze